חדר ילדים לשניים חדר לשני ילדים

אקססוריז לחדר תינוקות
אוגוסט 28, 2018
חדר משחקים
אוגוסט 28, 2018
עיצוב חדרי ילדים קטנים

עיצוב חדרי ילדים קטנים

חדר ילדים לשניים או חדר לשני ילדים

חדר ילדים משותף לשניים הוא אמנם בחירה שנובעת בדרך כלל מאילוצי מקום, אך יש בה גם יתרונות רבים. אחים נהנים בדרך כלל לחלוק את חדרם ולרוב זוכרים לטובה את השנים שבילו יחד באותו חדר. בחירה חכמה של עיצוב חדר לשני ילדים תהיה כזו שתהפוך את שנות ילדותם לבלתי נשכחות.

בעיצוב של חדר ילדים לשניים יש כמה אלמנטים שיש לחשוב עליהם. ראשית- סידור המיטות. ניתן לבחור במיטות קומתיים, מיטות בצורת L או שתי מיטות זהות שיוצבו זו מול זו. הבחירה צריכה להיעשות בשיתוף עם הילדים וכמובן בהתאם למגבלות החדר אותו מעצבים. יש לקחת בחשבון גם את הצורך של כל ילד בפרטיות ובנפרדות, אך מבלי לפגוע באסתטיקה ובאיזון של החלל כולו. ישנם פתרונות עיצוביים שונים שייצרו הפרדה בין המרחב של כל אחד מהילדים, כגון ספריה או שולחנות עבודה שיצרו מחיצה בחדר. בחירה עיצובית אחרת יכולה להיות יצירת פינה נפרדת לכל ילד. לעיתים הבחירה המושלמת תהיה דווקא לא להפריד בין הילדים כלל.

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא אחסון וחפצים. לכל ילד חפצים משלו, בלאגן משלו וצרכים שונים. חדר ילדים לשניים יצטרך לשלב בין התחביבים של כל ילד ולמצוא את נקודת החיבור העיצובית בין שני עולמות שונים. כל זאת מבלי לגרוע מהצורך הפרקטי במקום לכל צורך- לינה, משחק, למידה ופנאי. הצבעים, הריהוט עצמו, הפריטים המשלימים- כולם יחד צריכים לחבור לכדי יצירת מופת זוגית לשני אחים.

עיצוב חדרי ילדים ונוער ובמיוחד חדר לשני ילדים הוא מלאכה מורכבת שיש לעשותה ברגישות. כדי ליצור חלל שיש בו מרחב נשימה ומקום לכל ילד בפני עצמו, ועם זאת לשמור על חדר שיש בו אחידות ואסתטיקה חסרת פשרות.

כתיבת תגובה

פתיחת צ'אט
היי! תרצו ליצור קשר?
דילוג לתוכן