עיצוב חדר שינה לילדים

מיטה נפתחת לילדים
ספטמבר 3, 2020
מיטות ילדים קטנים
ספטמבר 3, 2020

חדר הילדים משמש לפעילות מגוונת שאחת מהן היא מנוחה ושינה. ילדים הם עם שמתרוצץ כל היום וישן בעיקר בלילה. החדר אמור להיות פונקציונאלי ונאה, ובמילים אחרות: מתאים למשחקים, להכנת שיעורים, לאירוח חברים, למנוחה ולשינה. בגלל שפע הפעילות הזאת יש לתכננו היטב על מנת שיימצא שטח פנוי במרכז החדר, שהמיטה תוכל לארח חבר אחד נוסף לפחות לשינה משותפת ועוד. את רהיטים הדומיננטיים דוגמת המיטה, הארון, השולחן והכיסאות יניחו לאורך הקירות באזורים שונים של החדר.

במרכזו ניתן להניח שטיח או פוף על הרצפה. השולחן יהיה מותאם לסביבת מחשב. המיטה נפתחת ותכלול גם מגירות לאחסון. שמיכות, צעצועים וכדומה. הארון יהיה בגודל מספיק לאחסון ביגוד חורף וקיץ, אקססוריז ועוד. כן יהיה צורך במראה, במדפים, בארגזי אחסון לצעצועים ועוד. עיצוב חדר שינה לילדים ייעשה בהתאם לשיקולים שונים וביניהם גודל החדר וצורתו, טעמו האישי של הילד, טעם ההורים, מין הילד, צרכיו ועוד. הורים רבים מעדיפים ריהוט מעץ מלא מסיבי אשר מכניס אווירת טבע לתוכו. הצבעים ייבחרו בהתאם למין הילד אבל תמיד ניתן לבחור ניטרליים.

הם גם יותאמו לצבעי הקירות. ניתן לעצב את חדר השינה בסגנונות שונים. יש אפשרות לבחור עיצוב נושא כמו: מלחים וים לבנים, נסיכות וסיפורי אגדות לבנות וכדומה. כך, יוכנסו אלמנטים שונים המתאימים לרוח הנושא. קישוטים, תמונות ופוסטרים, עיצוב מראות מסוגננות ומתאימות ועוד. יהיה צורך בארגוניות שונות וכן, בארגזים לאחסון הפריטים המשמשים את הילדים ועוד. להשלמת מראה תיבחר תאורה נכונה ומוצרי טקסטיל שונים. חלק מהם יונח על המיטות, אחרים יהיו שטיחים ווילונות וכל אלו יוסיפו עניין, צבעוניות וגיוון. מוצרי טקסטיל ניתן להחליף בתדירות גבוהה ובכך לשנות באחת את אווירת החדר. מומלץ להיעזר במעצבת בעלת מוניטין.

כתיבת תגובה

פתיחת צ'אט
היי! תרצו ליצור קשר?
דילוג לתוכן