קולקציית חדרי הבנות המלכותית של המעצבת חגית סער
פברואר 11, 2015
חדר מסיבת גן
פברואר 16, 2015

כאשר מעצבת חדרי הילדים הותיקה חגית סער ניגשת לעצב חדר ילדים או חדר נוער היא בראש ובראשונה לוקחת בחשבון את המרחב העומד לרשותה.

חדר הילדים הקלאסי כולל מיטה, שולחן וארון, אשר הכרחיים להתנהלותם היומית. עם השנים, הפכו חדרי הילדים למפנקים יותר וכוללים גם פינת אירוח, שידת איפור וכוורות אחסון המשמשות גם כסיפרייה.

בבתים הסטנדרטיים החדרים קטנים ואילו צרכי הילדים רק הולכים וגדלים. בעיצוב מרחב הילדים חשוב להקצות לרהיטים החלל כך שיחושו בנוח במבצרם האישי.

בגילאים צעירים, לרב משכנים כמה ילדים בחדר שינה משותף ומנצלים את החדר הנוסף כחדר משחקים. בעיצוב חדרי נוער ומרחב השינה מומלץ להשקיע בכדי ליצור אווירה נעימה ואילו חדר המשחקים שהוא זמני יותר, יכול להיות מבולגן יותר וידידותי.

כיום המיטה זוכה לחשיבות מיוחדת ותופסת יותר מקום מבעבר. כבר מגיל צעיר ילדים ישנים במיטה וחצי (1.20 רוחב) ומיטות זוגיות (1.40 רוחב), אשר תופסות חלק גדול מהחלל, לכן חשוב למקמה בצורה חכמה בחלל, שלא תהווה כמרכז החדר. גם פתרונות האחסון הינם בעלי חשיבות מרכזית בחדר הילדים, שמאחסן בתוכו משחקים רבים, כלי כתיבה, ספרים ועוד יתר אוצרות. ארון הבגדים הוא המקום האידיאלי לאחסון, לכן חשוב שיהיה מספיק נוח ורחב. גם את המיטה ניתן לנצל כמקום אחסון פונקציונאלי באמצעות מגירות אחסון בבסיסה. בנוסף, ניתן לשלב בחדר ארגזי אחסון ניידים המשתלבים בהרמוניה במראה הכולל. במצוקת אחסון, אפשר להגביה את המיטה לגובה מטר ומתחתיה לשלב מגירות וארונות אחסון. בנוסף, מאחר וחדר הילדים מאחסן פריטים כה רבים ומגוונים, רצוי לשלב בו יחידות אחסון בגדלים שונים- מגרות קטנות לצד גדולות, ארגזים, סלסלאות קש- אחסון שונה למשחקים, בגדים והיום רהיטים צבועים מאוד אהובים, בבחירת הריהוט חשוב לבחון מה מסתתר מתחת לצבע, פריטי אספנות ועוד.

כשבאים לבקנות חדר ילדים ונוער מעוצברצוי לבחור בסטודיו לריהוט בעל מוניטין, לחפש המלצות מחברים ומשפחה ולבדוק באילו חומרים משתמש היצרן. החומר האיכותי ביותר ליצירת רהיטים צבועים הינו עץ בוק מלא.בנוסף, חשוב להקפיד כי היצרן משתמש בצבעים ידיותיים לסביבה, עשויים על בסיס מים ולכן גם אינם רעילים, וגם למסילות ולצירים, שיהיו איכותיים ויוכלו לעמוד בעומס של משקל ופעולת פתיחה וסגירה חוזרת.בעיצוב חדר הילדים, חשוב שלא להכנע לטרנדרים חולפים בעיצוב ורצוי לשמור על סגנון וצבעוניות קלאסית, שילוו את הילד לאורך שנים, ויהיו עדכניים ונכונים בכל תקופה ואופנה.חדר הילדים הוא הממלכה האינטימית של הילד, משמש כפינה חמה- לשחק, לשמוע מוסיקה, לקרוא ספרים, לחלום חלומות, סלון– לאירוח חברים, כמשרד- להכנת שיעורים וכמובן לשינה- זו מטלה כבדה ל-4 קירות!!!

"המטלה" יכולה להיות פשוטה יותר אם משתפים את הדייר הצעיר בעיצוב מבצרו. ילדים חשים בנוח בחדר המשקף את אישיותם ותחומי התעניינותם. עולם הקסם והפנטזיה בהשראת סיפורי אגדות קסומות היא דרך אחת מיוחדת לבטא את עולמו הפנימי של הילד. המשחק והחלומות תורמים להתפתחות הדמיון והיצירתיות, ומעניקים לילד ביטחון אישי.
עיצוב החדר יכול לשקף את אישיותם של הדיירים הצעירים או ללבוש עיצוב התואם את התחביבים האהובים. אך חשוב לזכור שחדרם אמור ללוות אותם לאורך שנים, לכן הקונספט בחדר יכול לבוא לידי ביטוי בפריטים ובמשחקים, אך רצוי לשמור על עיצוב קלאסי ונקי כבסיס ניטראלי ועדין שהוא בגדר על-זמני.

כתיבת תגובה

פתיחת צ'אט
היי! תרצו ליצור קשר?
דילוג לתוכן