תיקים לעגלות – כיצד לבחור תיק לעגלת תינוק?

גופי תאורה לחדרי ילדים
נובמבר 3, 2016
בית חולים דנה
פברואר 16, 2017

היציאה מהבית עם תינוקכם חייבת להיות כמה שיותר נוחה ולא מסורבלת על מנת שלא תהיה מעיקה ובלתי נסבלת. להסתובב עם שקיות ובהן החיתולים, לזרוק את הבקבוק בתחתית העגלה ובלית ברירה להשתמש בשמיכה בתור משטח החתלה בגלל שאין מקום בשבילו בעגלה – כל אלו עשויים להתגלות כסיוט לא רק לכם אלא גם לתינוקכם האהוב. הפתרון? רכישה של תיק ייעודי שמתאים לעגלה על מנת של יציאה מהבית עם התינוק תהפוך לנוחה ונעימה יותר. בשורות הקרובות נלמד על סוגי תיקים לעגלות כך שתוכלו לבחור לעצמכם את התיק המנצח.

תיקים לעגלות – הכל תלוי בסוג הבד

ישנם שני סוגים עיקריים של בד מהם מכינים תיקים לעגלות :

  • כותנה – תיקים העשויים מכותנה מעוצבים בצורה מאוד חופשית לגבר ולאישה, ועל כן מתאימים לשמש גם בתור תיקים אישיים. הכותנה נעימה למגע והיא לא קשיחה כך שניתן לנצל את הבד ליצור מגוון תיקים רחב. אלא, שיחד עם היתרונות הללו קיימים גם חסרונות משמעותיים והם הרגישות למים ולהכתמה. בסופו של דבר תיקים אלו נרטבים וצוברים כתמים כך שלאחר מספר חודשים הם כבר נראים ישנים ובלויים. בנוסף, מאחר ומדובר בכותנה, תיקים אלו נוטים להתכווץ בכביסה ולאבד מצורתם.
  • פוליאסטר – בד הפוליאסטר עשוי מחומר סינטטי ועל כן הוא אינו נראה "טבעי". יחד עם זאת, כאשר מדובר בפוליאסטר איכותי, הרי שניתן לייצר בעזרתו תיקים לעגלות עמידים במיוחד שאינם נקרעים במהירות, אינם נרטבים כלל וכלל, עמידים בפני כתמים, קלי משקל (חשוב מאוד כדי שהעגלה לא תתהפך!) וניתן לכבס אותם ללא חשש.

ניתן למצוא תיקים שעשויים מחומרים נוספים כגון ניילון ובדים סינטטיים אחרים דמויי כותנה. ההמלצה היא לבחור בפוליאסטר, שמציג את היתרונות המשמעותיים ביותר.

נוחות השימוש

כאשר בוחרים תיק לעגלה, חשוב שהוא יהיה נוח עבורכם. הנוחות נחלקת לכמה חלקים :

  • נוחות האחסון והשליפה – תיקים לעגלות עוברים שימוש תכוף במהלך היציאה מהבית. לכן חשוב שבתיק תהיה חלוקה פנימית לאחסון ושליפה נוחים של חפצים שונים עבור התינוק כאשר עולה הצורך בכך. כמו כן, חשוב שהתיק יכיל מקום נוסף בחלוקות שונות על גביו, לנשיאת מסמכים, מקום לשים בו את הסלולר, בקבוק מים עבורכם, אוכל ועוד.
  • שימוש כתיק אישי – תיק לעגלה יכול לשמש גם כתיק אישי ששמים אותו על הגב ועל כן עליו להיות נוח עבורכם ושיתאים לכם מבחינה עיצובית. ניתן למצוא היום תיקים שמעוצבים באופן כללי או בהתאמה לגבר ולאישה על פי בחירתכם.
  • דגשים נוספים – בבחירת התיק חשוב מאוד לשים לב כי הוא יושב לכם טוב על הכתפיים וכמו כן, שהוא אוחז בידית העגלה בצורה טובה ולא נופל.

דבר אחרון שאליו יש לשים לב, הוא איכות הייצור, מעבר לאיכות הבד. קחו בחשבון כי תיקים לעגלות הם תיקים שעוברים שימוש מסיבי ועומדים בעומס רב. מסיבה זו יש לרכוש אך ורק תיק איכותי שמציע תפרים חזקים במיוחד, ריץ' רצ'ים מסיביים ואיכותיים ובהתאם לכך, גם אחריות מלאה כנגד הרכישה, בשימוש נכון לפי הוראות היצרן.

כתיבת תגובה

פתיחת צ'אט
היי! תרצו ליצור קשר?
דילוג לתוכן